🌲Foresta: 12. R. Papp – 11. R. Cătană, 17. Al. Indrieș, 4. A. Indrieș (5. R. Zaha 88′), 21. D. Popa – 8. R. Ungur, 18. I. Vaida – 9. Al. Cărășel (7. Cr. Rostaș 67′), 14. D. Filip, 22. M. Covrig – 10. I. Rostaș (20. M. Varga 76′)

🗣Antrenor: Géza Király

💚CAO: 1. Ct. Har (C) (12. Rob. Bodea 46′) – 7. R. Pădurean, 2. Ad. Mal, 6. Al. Panc, 16. D. Pop – 17. D. Bóné, 22. Vl. Jiroș (9. R. Bodea 46′) – 25. A. Morar (18. D. Coroianu 78′), 77. L. Criste (19. Sz. Kincses 82′), 11. N. Farcaș – 20. B. Balogh (21. A. Catana 56′)

🔄Rezerve neutilizate: 30. D. Negrea –

🗣Antrenor: Attila Váradi, Delegat: Imre Lukács

⚔️Foresta a demonstrat din nou că poate fi un adversar dificil pe teren propriu, astfel în ciuda pressing-ului bun și a câtorva ocazii importante, “alb-verzii” nu au reușit să desfacă “lacătul” tilegdan, în primele 45 de minute. Apărarea aglomerată și terenul greoi, păreau armele perfecte ale gazdelor, în fața băieților noștri.😬

👉Deși nu a început grozav partea secundă, CAO și-a păstrat calmul, iar în min. 60, Dávid Bóné a pătruns printre apărătorii gazdă, șutând din cădere, la colțul lung, 0–1. După doar 2 minute, Foresta putea restabili egalitatea, după o bâlbâială defensivă, dar șutul trimis de la 16 m a ocolit de puțin poarta. Insistențele “atleticilor” s-au materializat din nou în min. 76, când la o minge venită din ricoșeu, Alex Panc a pus latul, balonul a luat înălțime și l-a săltat pe Papp, scor final 0–2.🤩

✍️Autor: Ionuț Șereș