💚CAO: 1. Ct. Har (C) (43. R. Bochiș 46′)–21. A. Catana (3. D. Seres 76′), 2. Ad. Mal, 44. L. Păluț, 16. D. Pop–88. I. Pop–11. N. Farcaș (25. D. Țîrtea 76′), 6. D. Farcaș (15. A. Páll 62′), 5. L. Gal (18. Zs. Pap 76′), 7. R. Pădurean (19. Sz. Kincses 56′)–9. R. Bodea

🔄Rezerve neutilizate: – 77. L. Criste

🗣Antrenor: Attila Váradi; Manager sportiv: Imre Lukács

camioaneauseu

👉“Alb-verzii” își confirmă statutul de favoriți și se impun fără mari emoții la Vadu Crișului, cu 0–4 (0–2 la pauză). Ai noștri au deschis scorul prin David Farcaș, la chiar prima fază a jocului, șut puternic de la 20 de m, mingea oprindu-se în vinclu. Au urmat ocazii importante irosite de Pădurean, Bodea și Gal, ultimii doi nimerind bara, apoi Bodea a dublat avantajul la jumătatea reprizei, după o pătrundere urmată de o reluare pe lângă portar.⚽️

👀CAO a luptat și în partea secundă, pe o ploaie “mocănească”, cu un teren denivelat și tot mai “rupt” pe măsura trecerii timpului, astfel că Pădurean a prins un șut deviat din lateral stânga, ducând tabela la scor de forfait. În min. 69, Bodea a mai scăpat o dată de apărătorii adverși reușind dubla, ca pe final Bochiș să se evidențieze și el cu câteva intervenții salvatoare.🧤

✍️Autor: Ionuț Șereș