⚽️Aris Morar 16′ (pen.), Noah Farcaș 21′, 44′, Darius Pop 33′, Laurențiu Criste 56′, Szabolcs Kincses 65′, David Farcaș 67′ (pen.), Zoltán Mihály 87′

🔴Av. Iancu: 1. S. Milian – 44. Rob. Coste, 2. Bg. Szabo, 13. Ad. Jurcă (8. C. Valkai 56′), 15. Bg. Cioară – 4. F. Miron, 11. Al. Lapteș – 10. A. Valkai, 7. R. Păcurar, 20. Al. Brie – 21. E. Țirban (19. Al. Gogănău 56′)

🗣Antrenor: Florin Benea

💚CAO: 1. Ct. Har (C) (30. D. Negrea 56′) – 21. A. Catana, 2. Ad. Mal, 6. Al. Panc, 16. D. Pop – 8. D. Farcaș, 17. D. Bóné (22. Vl. Jiroș 56′) – 11. N. Farcaș, 77. L. Criste (7. R. Pădurean 56′), 25. A. Morar (19. Sz. Kincses 56′) – 20. B. Balogh (25. Z. Mihály 67′)

🔄Rezerve neutilizate: – 9. R. Bodea

🗣Antrenor: Attila Váradi, Delegat: Imre Lukács

✅️“Alb-verzii” iși fac norma de 8 goluri și cu Victoria Avram Iancu, echipă din subsolul clasamentului de play-off la U19. Morar a deschis scorul din penalty, după un sfert de oră de joc, N. Farcaș a mărit avantajul, apoi același Morar a irosit o lovitură de la 11 m. Până la pauză D. Pop și din nou N. Farcaș, au dus diferența la patru goluri.💪

😉Tineretul “atletic” a menținut ritmul și în partea a doua, Criste din interiorul careului, D. Farcaș dintr-un nou penalty și Kincses au marcat în primele 20 de minute, scorul final fiind stabilit de Mihály, cu trei minute înainte de final, 0–8. La 0–7, în min. 80, Negrea a ieșit și el în evidență, după ce a parat senzațional penalty-ul executat în dreapta sa de A. Valkai.🕷

✍️Autor: Ionuț Șereș