⚽️Robert Pădurean 20′, 69′, Raul Bodea 23′, Darius Pop 66′, Noah Farcaș 85′ (pen.)

1️⃣1️⃣1. Ct. Har (C) (43. R. Bochiș 85′)–21. A. Catana, 2. Ad. Mal, 44. L. Păluț, 16. D. Pop (3. D. Seres 78′)–88. I. Pop (18. Zs. Pap 85′)–11. N. Farcaș, 6. D. Farcaș (5. L. Gal 78′), 17. D. Bóné (77. L. Criste 67′), 7. R. Pădurean (23. Z. Mihály 78′)–9. R. Bodea (15. A. Páll 85′)

🔄Rezerve neutilizate: –

🗣Antrenor: Attila Váradi; Delegat: Imre Lukács

✊️“Alb-verzii” au încheiat en-fanfare sezonul de toamnă. După victoria de sâmbătă, 8–0 cu Valea lui Mihai (locul 4), a urmat astăzi un 0–5 pe terenul Forestei Tileagd (locul 3). Băieții noștri au deschis scorul prin Pădurean, după 20 de minute de fotbal, de altfel echilibrat, apoi la scurt timp Bodea a dublat avantajul.🤩

👉În partea secundă, orădenii au continuat să fie echipa mai pozitivă, Noah Farcaș a nimerit transversala (min. 55), apoi în aceleași minute 20 și 23, dar ale reprizei secunde, Darius Pop și Pădurean, cu reluări din apropiere, au mărit diferența de scor. Noah Farcaș avea să închidă tabela de la punctul cu var, execuție sigură, în plasa din dreapta lui Papp.⚽️

🙌A fost ultimul meci oficial din această toamnă. În campionatul de U19, CAO a ajuns astfel la 31 de puncte, având etapă liberă în ultima rundă (care se va disputa duminică). Singura echipă care ne mai poate depăși este Crișul Aleșd, prin avantajul luat în meciurile directe, dar oricum va fi, băieții merită felicitați pentru parcursul aproape perfect și calificarea reușită în play-off.💚

✍️Autor: Ionuț Șereș