⚽️Aris Morar 20′ (pen.), 26′, Dávid Bóné 30′, Noah Farcaș 37′, 40′, Bálint Balogh 54′, Dávid Coroianu 63′, Robert Pădurean 72′ (pen.)

💚CAO: 12. Rob. Bodea (30. D. Negrea 81′)–7. R. Pădurean, 2. Ad. Mal, 6. Al. Panc, 16. D. Pop (21. A. Catana 46′)–17. D. Bóné, 22. Vl. Jiroș (C)–25. A. Morar (23. Z. Mihály 81′), 77. L. Criste (18. D. Coroianu 53′), 11. N. Farcaș (19. Sz. Kincses 62′)–20. B. Balogh

🗣Antrenor: Attila Váradi, Delegat: Imre Lukács

⚒️Ștei: 12. I. Parașca (1. Al. Boc 46′)–18. P. Ienciu (4. M. Brie 29′), 16. Cr. Bilă, 3. R. Peter, 2. Dg. Deliman–10. A. Laza, 8. Al. Clepcea (C) (9. Sg. Butișcă 62′)–6. D. Tuduce, 13. I. Popa (14. Al. Căruțășoiu 46′), 11. A. Prața (5. R. Vuluga 52′)–7. Al. Moruț

🔄Rezerve neutilizate: – 17. Rob. Popa

🗣Antrenori: Voicu Popa și Sandu Balaj

🚀“Alb-verzii” au debutat en-fanfare în play-off-ul Campionatului Județean U19, cu o victorie la opt goluri diferență în fața unei echipe deosebit de tinere a celor de la CSO Ștei. După 20 de minute echilibrate, Aris Morar a “spart gheața”, tot el a majorat diferența, apoi “tăvălugul” orădean nu a mai putut fi oprit, Dávid Bóné și Noah Farcaș (cu o dublă) au dus scorul la 5–0, până la pauză.🤩

👉În partea secundă, Bálint Balogh, Dávid Coroianu și Robert Pădurean au punctat și ei, stabilind scorul final, 8–0. Felicitări băieților noștri pentru victorie, iar micilor “mineri”, felicitări pentru ambiția arătată, fiind printre cele mai tinere echipe din competiție, cu mulți jucători de U17.👏

✍️Autor: Ionuț Șereș