⚽️Aris Morar 25′ (pen.), 27′, 52′, David Farcaș 43′, Adelin Jurcă 54′ (ag.), Adrian Mal 61′, Robert Pădurean 62′, 85′, Noah Farcaș 79′, 83′, Zoltán Mihály 82′

💚CAO: 12. Rob. Bodea–21. A. Catana, 2. Ad. Mal, 6. Al. Panc, 16. D. Pop–17. D. Bóné (23. Z. Mihály 75′), 8. D. Farcaș, 77. L. Criste (C) (18. D. Coroianu 57′)–25. A. Morar (11. N. Farcaș 67′), 9. R. Bodea (20. B. Balogh 46′), 7. Rob. Pădurean

🔄Rezerve neutilizate: 1. Ct. Har–22. Vl. Jiroș

🗣Antrenor: Attila Váradi; Delegat: Imre Lukács

🔴Av. Iancu: 1. S. Milian (C)–44. Rob. Coste, 15. Bg. Cioară, 4. M. Foghiș, 22. Ad. Jurcă–5. R. Morar (77. E. Țirban 77′), 17. R. Păcurar–20. Al. Brie, 10. A. Valkai, 11. Al. Lapteș–21. Rzv. Ban (8. C. Valkai 73′)

🔄Rezerve neutilizate: –

🗣Antrenor: Florin Benea

🤳Tinerii “alb-verzi” au surclasat Victoria Avram cu un neverosimil 11–0. Prima repriză nu a anunțat însă nici pe departe o victorie atât de clară, chiar dacă Raul Bodea, Robert Pădurean și Laurențiu Criste l-au încercat pe Samuel Milian, “alb-roșii” au fost însă cel mai aproape de deschiderea scorului, prin Alex Brie, dar Alex Panc a salvat de pe linia porții.😳

🧊Aris Morar a spart “gheața” dintr-un penalty scos de Raul Bodea, apoi același Morar și David Farcaș, cu un trasor superb, au dus tabela la scor de forfait. Morar a reușit hattrick-ul după pauză, apoi Jurcă a marcat un autogol “de pus în ramă”, 5–0. Adrian Mal și Robert Pădurean au reușit să puncteze la un minut distanță, Foghiș a văzut roșu direct și formația oaspete s-a prăbușit total. Noah Farcaș cu o dublă, Zoltán Mihály și din nou Pădurean, au dus tabela la un astronomic 11–0.😵‍💫

✍️Autor: Ionuț Șereș