🔵FCBH: 12. L. Buss (1. R. Giurgiucă 46′) – 19. A. Tuderici (13. D. Cociuba 90+2′), 6. A. Bala, 23. Al. Popa, 3. R. Clemeniuc (15. I. Hebriștean 79′) – 18. Rzv. Săutiuț (C), 8. A. Moga – 7. A. Cherman (20. Rzv. Ungur 90+2′), 16. A. Hosu (14. Al. Ferariu 90+2′), 10. A. Chindlea (17. F. Vereș 74′) – 21. L. Nicoară (9. Rzv. Gal 46′)

🗣Antrenor: Sorin Todea

💚CAO: 1. Ct. Har (C) – 88. L. Mănoiu, 2. Ad. Mal (18. D. Coroianu 46′), 6. Al. Panc, 21. A. Catana (20. B. Balogh 63′) – 22. Vl. Jiroș, 8. D. Farcaș (17. D. Bóné 77′) – 11. N. Farcaș, 77. L. Criste, 7. R. Pădurean – 9. R. Bodea (23. Z. Mihály 77′)

🔄Rezerve neutilizate: 12. Rob. Bodea – 16. D. Pop, 19. Sz. Kincses

🗣Antrenor: Attila Váradi, Delegat: Imre Lukács

⚖️Meci destul de echilibrat în derby-ul orădean cu FC Bihor. Gazdele au început ceva mai bine, iar în primul sfert de oră au trecut de două ori pe lângă deschiderea scorului. “Alb-verzii” au echilibrat apoi disputa, irosind și ei o șansă importantă prin Raul Bodea. Alex Popa avea să deschidă scorul, după ce a pus latul la o minge ce s-a plimbat pe linia de 6 m (min. 35). Opt minute mai târziu, tot fundașul central al “roș-albaștrilor” a reluat în poartă un balon ce lovise în primă fază transversala (min. 43).😬

😤CAO a început mai bine partea a doua, iar Pădurean l-a întins serios pe Giurgiucă din lovitură liberă de la 25 de m (min. 47). A urmat un meci de luptă, iar băieții noștri puteau cel puțin reduce din diferență pe final, dar Jiroș a reluat cu capul în transversală, după un corner (min. 89), iar Criste a mai izbit o dată aceeași bară a porții gazdelor, un minut mai târziu, din lovitură liberă de la 25 de m. Final, 2–0.😮‍💨

✍️Autor: Ionuț Șereș