CAO: Debre – Țîrtea, Sundas, L. Popa, Ș. Man – Negruțiu, Cherman, Tenche, Balog – Blăgea – Dobrescu

Au mai jucat: Ghețe – Cr. Copil, Panti, D. Stan, Ioviță, D. Costea, R. Ardelean, Cherman, Sg. Ciocan, A. Iacob, D. Jurcă și Al. Lezeu
Antr. Florin Farcaș & Dorin Mihuț

Șimleu: P. Cosma – O. Ardelean, B. Oltean, Slv. Crișan, Rz. Pop – Ad. Neaga, Leitan, G. Pop, Contraș – A. Chiș, C. Ardelean.

Au mai jucat: Cristuțiu – Mokan, Seb. Pop, Gut, Vl. Pop, M. Sabău, Z. Lazăr și Szatmari.
Antr. George Zima

După două meciuri în care trupa “de pe Crișul Repede” nu a simțit gustul victoriei, iată că astăzi, pe Stadionul Motorul, favoriții noștri au dispus cu 2-1 de Șimleu Silvaniei, liderul Ligii a 4-a Sălaj. O victorie de moral, venită cum nu se putea mai bine, chiar în după amiaza zilei în care sorții deciseseră ca barajul de promovare în Liga 3 să se dispute între viitoarele campioane ale Bihorului și Sălajului.

În ciuda unui adversar arțăgos, robust și a unui prim 11 foarte tânăr, CAO avea să spargă gheața încă din min. 2, prin Adrian Balog, reușind să-și mențină apoi avantajul timp de 12 minute, până când sălăjenii scuturau și ei plasa porții tânărului István Debre.

Deși staff-ul tehnic orădean a folosit întreg lotul valid de jucători pentru acest meci, iar variantele de joc au fost variate, CAO a început să-și impună tot mai serios jocul în repriza secundă, iar în ciuda eliminării lui Daniel Stan din min. 86, Sergiu Ciocan a adus victoria în min. 90.

Astfel au fost asigurate “trei puncte” de moral și o prima luptă câștigată din ceea ce ar putea fi un “război sportiv” în trei acte, între ai noștri favoriți și “băieții de sub Măgură”.

Pentru Club Atletic Oradea urmează partida de verificare de sâmbătă, 22 februarie, când de la ora 12:00 (11:00, ora Ungariei) va întâlni în deplasare Füzesgyarmat, liderul seriei estice din Liga 3 maghiară.